Сучасний світ потребує все більш нових та екологічних рішень у питання виробництва агропродукції. Технології виробництва сільськогосподарської продукції все більше орієнтується на органічне землеробство при вирощуванні як культур широкого вжитку (пшениця, кукурудза, соняшник, соя тощо), так в при впровадженні нішових сільськогосподарських культур.

Screenshot 20230921 161851

14 та 21 вересня 2023 року викладачі відділення професійної освіти Коледжу взяли участь у роботі дискусійного клубу «Органічне землеробство – просто про складне».

Викладач коледжу, к.т.н., с.н.с. Олег Примаков доповів учасникам клубу, що можливості таких культур як льон та промислові коноплі є значно недооцінені фермерами, розкрив потенційні можливості та економічну перспективність луб’яних культур, звернув увагу на особливості матеріально-технічного забезпечення технологій вирощування та первинної переробки продукції льонарства та коноплярства, а також зупинився на питання залучення спеціальних машин для проведення операцій збирання та переробки стебел та насіння льону та промислових конопель.

Окремим питанням в дискусії звучало питання професійного забезпечення галузей сільськогосподарського виробництва кваліфікованими кадрами, які зможуть не тільки повноцінно включатися в технологічні процеси одержання продукції, а й активно освоювати новації, що періодично з’являються не ринку.

Дані заходи допомагають своєчасно виявляти тенденції на ринку праці, включати новації в освітній процес і розуміти потребу окремих секторів економіки у професійному кадровому забезпеченні, що обов’язково відображається в освітньому процесі Відокремленого структурного підрозділу «Професійно-педагогічний фаховий коледж Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка».

Screenshot 20230921 160529