08 вересня 2023 року з нагоди Міжнародного дня грамотності, на виконання Плану заходів щодо реалізації в Коледжі у 2022–2025 роках Стратегії комунікації з питань євроатлантичної інтеграції України до 2025 року; з метою актуалізації потреби здобувачів освіти в грамотності, самоосвіті, самовдосконаленні й саморозвитку протягом усього життя, розширення їхнього кругозору викладачі української мови Оксана Сорока й Олена Усок провели онлайн-зустрічі.

У ході онлайн-екскурсії «Грамотність без кордонів» Оксана Сорока розповіла історію Міжнародного дня грамотності. Разом зі здобувачами освіти 21 Тр, 21ТП груп проаналізували рівень письменності населення різних країн світу, з’ясували причини низького рівня грамотності.

А потім відбулася віртуальна мандрівка освітніми закладами Великобританії, Швеції, Фінляндії, Німеччини, Франції, Індії, Японії, США. Всюди добре, а вдома найкраще! Тому юнаки зробили висновок, що потрібно підвищувати свій рівень грамотності постійно: більше читати, спостерігати за мовленням навколишніх, помічати й фіксувати помилки в засобах масової інформації, висловлювати думки в усній та писемній формах.

Під час проведення вікторини «Пізнай свою обізнаність» Олена Усок звернула увагу здобувачів освіти 11ТЛС, 21Т, 11Тр груп на правопис найуживаніших ними іншомовних слів. Зокрема, акцентувала на тому, що:

- власні назви іншомовного походження з родовими словами пишуться в лапках: мережа «Інтернет», корпорація «Ґуґл», вебсервіс «Класрум» тощо;

- українською правильно писати ґуґл, ютуб;

- інтернету, фейсбуку, інстаграму – це єдина правильна відповідь на запитання чого?.

Також здобувачі освіти увідповіднювали іншомовні слова й українські: респект – повага, донат – пожертва, креативний – творчий, пост – допис, коучер – наставник та ін.

Онлайн-зустрічі пройшли на високому методичному рівні. А головне – студенти впевнилися: грамотність не має кордонів, і, щоб бути грамотними, треба завжди прагнути до пізнання.

Тож будьмо грамотними – покращуймо життя навколо!