12 квітня 2023 року для здобувачів освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта у форматі онлайн була проведена гостьова лекція «Як стимулювати мовленнєву активність дітей дошкільного віку».

Лекторка Олена Арушанян, вихователь-методист Глухівського дошкільного навчального закладу (центр розвитку дитини) «Світлячок», наголосила, що освітня лінія «Мовлення дитини» Базового компоненту дошкільної освіти є однією з основних і передбачає засвоєння дитиною культури мовлення та спілкування, елементарних правил щодо користування мовленням у різних життєвих ситуаціях.

ФОТО 1

Олена Михайлівна акцентувала увагу майбутніх вихователів на тому, що педагоги мають розв’язувати не окремі завдання мовленнєвого розвитку дітей, а цілісно підходити до формування мовленнєвої компетенції (у єдності її складових) як одного з ключових критеріїв і водночас вагомої умови становлення й розвитку мовленнєвої особистості дошкільника.

У ході лекції, що супроводжувалася демонструванням презентації, було деталізовано питання, котре стосувалося складників освітньої лінії «Мовлення дитини»: звукова культура мовлення, словникова робота, граматична правильність мовлення, зв’язне діалогічне та монологічне мовлення.

Лекторка також ознайомила студентів із класифікацією занять із розвитку мовлення за способом організації та запропонувала практично застосувати інформацію, отриману в ході лекції.

Здобувачі фахової передвищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта й викладачі щиро дякують шановній Олені Михайлівні за інформацію та набутий досвід.

ФОТО 2

ФОТО 3