04.11.2022 року адміністрація ВСП «Професійно-педагогічний фаховий коледж Глухівського національного педагогічного університету ім. О.Довженка» у складі заступника директора з навчальної роботи к.е.н., доцента І.О. Бояринової та відповідального секретаря приймальної комісії І.П. Гаврилова взяли участь у проведенні спільної робочої он-лайн наради Міністерства освіти і науки України та керівників закладів вищої та фахової передвищої освіти.

IMG 20221104 131211 edit 388584611758412

Відбулося конструктивне обговорення та надання роз’яснень щодо дій ЗВО та ЗФПО з боку Міністерства освіти і науки України по організації переведення здобувачів освіти на місця державного замовлення згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2022 р.№ 1224 «Про затвердження Порядку переведення на навчання за державним замовленням окремих категорій здобувачів фахової передвищої, вищої освіти, які зараховані до закладів фахової передвищої, вищої освіти до 2021 року включно на місця, що фінансуються за кошти фізичних та/або юридичних осіб».

Документ був розроблений за дорученням президента України Володимира Зеленського. Ця постанова дозволить перевести на навчання за державні кошти студентів які входять до таких категорій:

• діти загиблих захисників України;

• учасники бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни;

• діти учасників бойових дій;

• жителі особливо небезпечних територій.

Заступник директора І.О. Бояринова після проведеної наради наголосила, що 24 жовтня 2022 року, під час інформаційного телемарафону «Єдині новини», Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет зазначив, що максимально очікувана у цьому році кількість таких студентів 87 тис.

«Через пов'язані з війною обставини таке рішення потребуватиме додатково близько 9 млрд грн до 2025 року включно. У 2022 році ця сума становить понад 363 млн грн», – підкреслив Міністр.

Нагадаємо, студенти окремих категорій будуть переведені на місця державного замовлення.

УКРАЇНА ПЕРЕМОЖЕ!!!