19 лютого у професійно-педагогічному коледжі за участі студентів-практикантів 61-У групи факультету філології та історії Глухівського НПУ ім. О. Довженка Марії Загарії та Олени Потапенко було проведено відкрите засідання творчої групи «Літературна вітальня» «Поетична спадщина «Розстріляного відродження»».

P2190020

Студенти І курсу спеціальностей: 014.10 Середня освіта (Трудове навчання та технології), 012 Дошкільна освіта, 014.11 Середня освіта (Фізична культура)стали учасниками поетичного марафону, під час якого переглянули архівні відеоматеріали про події 1937 року, який ще називали «апогеєм винищення цвіту української нації», «розстрілом українського Відродження»; ознайомилися з кращими зразками поезії найталановитіших представників літератури, створених в умовах заборони й замовчування: Івана Багряного «Рідна мова», Миколи Хвильового «Поле. Шляхи. Могили», «Зелена туга», Євгена Плужника «Для вас, історики майбутні…», Павла Тичини «Арфами, арфами…» тощо у виконанні Вікторії Цибатої, Анни Журомської, Катерини Кандиби, Аніти Головинової, Тетяни Бороніної, Аліни Трухан, Альбіни Муренко.

Кожен із визначних діячів цієї буремної доби відчув на собі репресивну машину тоталітарної системи – біографія майже кожного з них завершується словами «розстріляний», «загинув у засланні», «наклав на себе руки». А ті, кому все ж вдалося вціліти, вже ніколи не змогли творити так сміливо й самобутньо, як за цих буремних років…

Захід організувала викладач Оксана Сорока.

P2190008

P2190001