25 квітня 2024 р. у рамках тематичного тижня «STEM-калейдоскоп творчих ідей» у Відокремленому структурному підрозділі «Професійно-педагогічний фаховий коледж Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка» відбулося розширене засідання студентської проблемної групи «Хімія і життя» на тему «Белемніти – кальмари з минулого», присвячене стародавнім молюскам-белемнітам.
    Студенти познайомились з матеріалами, зібраними під час хіміко-краєзнавчої експедиції на Заруцький крейдовий кар’єр Глухівської громади– крейдяне родовище, що входить в десятку найбільших родовищ крейди на території України.
    Студенти коледжу також дізналися про легенди, перекази, пов’язані з белемнітами. А особливий інтерес викликала характеристика хімічного складу белемніту та використання в народній медицині.