27 листопада викладачки української мови і літератури Оксана Сорока й Олена Усок запросили студентів першого курсу до літературної вітальні на відкрите засідання проблемної студентської групи «Майстерня живого слова» з нагоди 170-ї річниці від дня народження Ольги Кобилянської.

image1

За горде серце її називали гірською орлицею, за яскраву метафоричність творів – пишною трояндою в саду української літератури.

Сама ж письменниця вважала себе «робітницею свого народу», бо понад 55 років свого життя присвятила літературі». І саме так викладачки представили літературний портрет мисткині – авторки низки творів, у яких змальовано долі жінок-інтелігенток початку ХХ століття; однієї з активних учасниць феміністичного руху в Україні.

Студенти дізналися про суспільні умови, у яких виховувалася письменниця, про її прагнення, захоплення, життєві перемоги й поразки, пошуки особистого щастя.

Надзвичайно актуальним є життєве кредо Ольги Кобилянської: «Пишучи що-небудь, довше чи коротше, я лише одно мала на душі – Україну, ту велику, пишну, пригноблену, сковану, її одну й нічого більше».

image2image3image4image5image6image7image8image9image10image11image12image13image14image15image16image17image18image19image20