Skip to main content

Живе читання, спільна творчість та педагогічна магія: «Ярмарок прочитаних книжок» у коледжі

30 жовтня 2025 року ВСП «Професійно-педагогічний фаховий коледж Глухівського НПУ» перетворився на живий простір педагогічної взаємодії, творчості та культурного обміну.

У центрі події – унікальний освітньо-просвітницький захід «Ярмарок прочитаних книжок», який об’єднав студентів спеціальності «Початкова освіта», викладачів, учнів ЗОШ I–III ст. №3, маленьких учасників освітньо-розвивального простору «Веселкові барви», ГНПУ ім. О. Довженка, НАПН України, Управління Державної служби якості освіти у Сумській області (начальник Рябуха А. П.), видавничі структури всеукраїнського рівня (ТОВ «Видавництво «Ранок», керівник програми Іванова К.), провідних експертів галузі освіти (д.п.н., проф. Кононец Н. В., к.і.н., доц. Отамась І. Г.), роботодавців-практиків (СПД «Простір «Заговори» А. Мазна).

Як зазначила директорка коледжу Ірина Бояринова:

«Цей захід – особливий простір, де студенти застосовують знання на практиці, діти відкривають нові горизонти мислення, а викладачі демонструють педагогічну майстерність у всьому: від інноваційної технології сторітелінгу та оживлення казки до організації дискусій та обміну книжками. Тут відбувається живе читання, обговорення та обмін книжками, і навчання, культура й громада зустрічаються в дії».

 

Захід задуманий як платформа інтеграції освіти, практики та громади: він демонстрував доступність та безперешкодність інформаційно-бібліотечного середовища коледжу, сприяв розвитку компетентностей педагогів і студентів нового покоління та створював умови для практичного застосування студентських знань.

Програму відкрила казкотерапія «Маленьке серденько», автором якої є колектив педагогів коледжу.

Студенти та діти «Веселкових барв» оживили казку в читальному залі, демонструючи, як любов і емпатія дарують тепло навіть маленьким серцям. Викладачі коледжу проявили неймовірну педагогічну майстерність у кожному елементі постанови – від костюмів до ролей казкових героїв, забезпечивши захопливу інтерактивну атмосферу (Біліченко Т. М., Ювченко Т. М., Федотенко Л. Г., Капелько Л. Г.).

Для студентів це стало можливістю відпрацювати педагогічний сторітелінг, методи активного навчання та психологічної підтримки дітей.

Після казки розпочався сам Ярмарок прочитаних книжок: усі учасники обмінювалися книгами, які принесли з собою, створюючи живий інтерактивний простір для читання, обговорення та творчості.

Діти відкривали нові історії, студенти раділи спільній взаємодії, а викладачі організовували дискусії та демонстрували педагогічну майстерність.

Особливу увагу приділено співпраці з видавництвом «Ранок» та наданій літературі, яка слугувала ідейним фундаментом заходу.

Також було представлено інноваційні технології навчання: викладачі інформатики Сорока В. та Рябцев О. продемонстрували студентам і гостям проєкти та вироби, що реалізуються на заняттях і гуртках із 3D-проєктування.

Професіонали-практики та експерти в галузі освіти відзначили живу атмосферу, захоплення дітей, активну участь студентів, педагогічну майстерність викладачів, а також ефективність інтеграції культурно-освітніх і громадських ініціатив та інформаційно-бібліотечного середовища коледжу.