Skip to main content

ТРЕНІНГ У КОЛЕДЖІ: ЯК ПЕРЕВІРЯТИ ТЕКСТИ НА ПЛАГІАТ

15 квітня 2025 року в Коледжі для учасників освітнього процесу викладачем Валерієм Сорокою було проведено тренінг на тему «Сервіси перевірки на плагіат», присвячений питанням академічної доброчесності.

Під час заходу обговорювалися основні порушення академічної етики, серед яких найпоширенішим є академічний плагіат — використання чужих ідей або текстів без належного посилання. Особливу увагу було приділено спеціалізованим програмним засобам, що допомагають виявляти недобросовісні запозичення у текстах.

Учасники ознайомилися з можливостями системи StrikePlagiarism, що активно використовується в Коледжі для перевірки курсових робіт на наявність плагіату.

Також було представлено огляд безкоштовних онлайн-сервісів для перевірки унікальності текстів, серед яких:

  • Grammica
  • PlagiarismCheck
  • Dupli Checker
  • Plagiarism Detector
  • Plagiarisma
  • Plag

Окрему увагу приділили сервісу Plag — учасники розглянули приклади звітів перевірки текстів, а також детально опрацювали покрокову інструкцію завантаження документів і проведення перевірки на унікальність.

Проведення таких тренінгів сприяє:

  • формуванню академічної доброчесності;
  • усвідомленню етичних норм написання власних робіт;
  • розвитку цифрової компетентності студентів і викладачів;
  • умінню користуватися сучасними інструментами для забезпечення якості освітнього процесу.

Захід став важливим кроком у підвищенні обізнаності щодо правил академічної етики та формування навичок відповідального ставлення до навчання й наукової діяльності.

Skip to PDF content