25 травня з нагоди Дня філолога у Коледжі (зі студентами спеціальності 012 Дошкільна освіта) було проведено філологічний лікбез "Правильно говоримо й пишемо!".

Мова – явище динамічне. Щодня з'являються нові слова, а науковці мудрують, під яку мовну норму їх прилаштувати.

Всі люди помиляються, особливо, якщо говорити про мовлення і написання. Є слова й конструкції, які ми використовуємо щодня, але насправді вживаємо їх неправильно. В усному мовленні найбільш частотні акцентуаційні помилки (в наголошуванні слів), бо правильно: мерЕжа;видАння; покАзник,вИпадок та ін.; неправильне вживання прийменників, позначення часу, бо треба: «о десятій годині», «за п’ятнадцять одинадцята»); ненормативне утворення реченнєвих конструкцій, а необхідно: «захворіти на кір» та ін. У писемній комунікації присутні орфографічні, лексичні, пунктуаційні, граматичні відхилення від норм.

Screenshot 2

Та вчитися ніколи не пізно. Студенти мали змогу виправити помилки, які допускаємо під час спілкування в соціальних мережах та сфері фахової діяльності, а також отримали віртуальні пам'ятки "Як не треба говорити і писати".

"Ми повинні прагнути чистоти в мовленні, правильно писати. У цьому можуть допомагати відповідна література та фахівці", - зауважують філологи. Будьмо грамотними!

Screenshot 3

Screenshot 5