Формування розвивально-ігрового середовища «ЦЕНТР РОЗВИТКУ ДИТИНИ»
08 березня 2023 року у ВСП «Професійно-педагогічний фаховий коледж Глухівського НПУ ім. О. Довженка» в присутності колективу коледжу, адміністрації Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка, здобувачів освіти та представників майбутніх абітурієнтів з числа дітей викладачів закладу освіти, відбулась презентаціяоновленого та модернізованого навчально-методичного кабінету «Теорії і методики дошкільної освіти».

Право перерізання символічної стрічки було надано директорці коледжу к.е.н., доценту Ірині Бояриновій. При цьому зазначила, що на виконання Стратегії розвитку ВСП «Професійно-педагогічний фаховий коледж Глухівського НПУ ім. О.Довженка» на 2022-2027 рр. за рахунок коштів загального, спеціального фондів фінансування було оновлено, модернізовано та облаштовано навчально-методичний кабінет «Теорії і методики дошкільної освіти», на базі якого передбачається можливе функціонування розвивально-ігрового середовища «Центр розвитку дитини».
Керівник виступила зі словами щирої подяки за злагоджені зусилля та працю всього колективу коледжу, студентів, стейкхолдерів спеціальності 012 Дошкільна освіта й підкреслила, що саме це стало запорукою формування даного освітнього середовища.
Єдність та спільне бажання всіх учасників освітнього процесу і слугувало вибором символічних слів, які прикрашають навчально-методичний кабінет:
«КОЛЬОРИ ВЕСЕЛКИ ГАРНІ ЛИШЕ ТОМУ, ЩО ВОНИ РАЗОМ!»,
Завідувач відділення дошкільної і середньої освіти Людмила Капелько виокремила та презентувала методики, продемонструвала їх методичне наповнення, зазначивши, що завдяки цьому забезпечуватиметься формування фахових компетентностей здобувачів освіти відповідно до вимог інваріантного складника стандартів дошкільної освіти, й навчання для студентів спеціальності 012 Дошкільна освіта стане повноцінним і змістовним.
Також наголосила, що на базі навчально-методичного кабінету можливе функціонування розвивально-ігрового середовища для дітей дошкільного віку – Центр розвитку дитини, який передбачатиме:
• проведення практичних занять зі студентами Коледжу спеціальності 012 Дошкільна освіта;
• практичну підготовку студентів Коледжу (одна з баз практик) спеціальності 012 Дошкільна освіта;
• забезпечення відпочинку для викладачів Коледжу та здобувачів освіти і їхніх дітей;
• проведення різних форм освітнього процесу;
• організацію роботи з підготовки дітей до шкільного навчання.
З вітальним словом виступила перший проректор, кандидат педагогічних наук, доцент Глухівського НПУ ім. О. Довженка Марина Хроленко, яка подарувала навчально-методичну літературу, та зазначила, що даний кабінет є унікальним освітнім середовищем для майбутніх фахівців галузі дошкільної освіти, адже :
- сучасний ремонт
- зручне меблеве устаткування
- інноваційне матеріально-технічне забезпечення викладання методик дошкільної освіти
- необхідне теле-, медіа- та аудіовізуальне обладнання
- важлива навчально-методична література, яскраве художнє веселкове тематичне оформлення – РЕСУРСНА ОСНОВА ДЛЯ ФОРМУВАННЯ ВИСОКОКВАЛІФІКОВАНИХ ПРАКТИЧНИХ ФАХІВЦІВ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 012 ДОШКІЛЬНА ОСВІТА.
По завершенню презентації кабінету, маленькі представники із числа майбутніх абітурієнтів порадували всіх присутніх віршами й танцями, попрактикувалися разом зі студентами та викладачами у застосуванні методик викладання дошкільної освіти й одноголосно зазначили про задоволеність й захопленість створеним даним освітнім середовищем!