24 квітня 2024 р. – третій день Тижня психології «Мистецтво жити в непростому сьогоденні». Девізом дня став вислів «Твори та дій, навіть якщо боїшся програти».

Щоб допомогти батькам знизити рівень тривожності, упоратися з емоційним навантаженням та навчити піклуватись про здоров'я, безпеку й розвиток дітей під час війни практичний психолог Ольга Капоріна провела онлайн-порадник для батьків «Термостат безпеки», мета якого полягала в розвиткові емоційної компетентності, досягнення осмисленої гнучкості в управлінні власними емоційними реакціями, що дозволяє усвідомлено рухатися в світі емоційного вибору.

Війна є важким випробуванням для кожної людини. У цей непростий час нас постійно переслідують стреси, тривога, втома, нетерпіння. Іноді ми відчуваємо, що сили покидають нас, і це може вплинути на навчання, роботу та життя. Як дорослі, так і діти повинні турбуватися про себе та свою безпеку, про свій психологічний стан, уміти застосовувати ті профілактичні заходи й техніки, які б знижували рівень тривожності, занепокоєння, пригніченості та паніки.

Також важливим аспектом порадника стало підвищення в учасників освітнього процесу толерантності до невдач та невизначеності, власної обізнаності та відповідальності щодо дій та вчинків, адже у кожному організмі є «особистий термостат» – своєрідний «автопілот», що допомагає тіло підтримувати в нормі.