Kolledge 1

Про конкурс студентських творів у формі есе

«Україна – курс на європейські цінності»

З 1 по 16 грудня у коледжі проходив Конкурс студентських творів у формі есе(українською та англійською мовами), присвячений обізнаності студентського колективу щодо євроатлантичної інтеграції України, поширення європейських цінностей та стандартів.

У написанні творчих робіт взяли участь студенти: Андрієнко Марія, Буц Каріна, Шершень Катерина, Гордієнко Дар'я, Мілютіна Марина, Куцопал Аліна (11 ДО); Савченко Анастасія, Авраменко Юлія (21 ДО); Журомська Анна, Опанасенко Аліна (41ДО).

изображение viber 2

Студентська молодь поділилася своїми уявленнями про європейські цінності, висловила думки чи розділяють вони основні принципи європейської спільноти. Наприклад, Куцопал Аліна, у своїй роботі, пояснює, що таке цінності ЄС: повага, верховенство права, рівність усіх перед законом, свобода слова і вибору, мир і закликає до осмисленого, гідного співіснування європейських країн. Авраменко Юлія пише, що європейцями нам заважають бути стереотипи. Однак, ми на вірному шляху, бо в нашій країні вже ґрунтовно займаються волонтерством. Савченко Анастасія сподівається, що наше суспільство поступово "зможе вилікуватися" від байдужості. Головною європейською цінністю визнає те, що країни ЄС вирішують конфлікти між собою мирно. Андрієнко Марія, Буц Каріна, Шершень Катерина вважають, що для того, щоб Україна стала по-справжньому європейською країною, нам потрібно змінити менталітет. Гордієнко Дар'я в есе характеризує українські та європейські цінності й звертає увагу, що вони – спільні й притаманні всім нам. Мілютіна Марина зазначає, що співробітництво між Україною і ЄС має продовжуватися і стверджує думку, що поділяє європейські цінності. Журомська Анна пише про прагнення молоді до світлого майбутнього – ЄС, а Опанасенко Аліна описує якою молодь бачить нашу країну зараз і в завтрашньому дні та наголошує на тому, що Україна - наш спільний дім, про який має дбати кожен із нас!

У всіх роботах студентів спостерігається творчий підхід до розкриття даної теми, але, зважаючи на відповідність конкурсним вимогам, грамотності викладу матеріалу, самостійності думок та міркувань хочеться відзначити есе, написані українською мовою: Савченко Анастасії, Куцопал Аліни, Мілютіної Марини та англійською мовою: Гордієнко Дар’ї, Опанасенко Аліни, Буц Каріни, Шершень Катерини.

Європейські цінності – це загальнолюдські принципи і норми життєдіяльності людини, суспільства й держави. Важливо, щоб в Україні, як і в Європі, існувала повага й прагнення до повного дотримання цих цінностей!

изображение viber

0 02 05 ac9b095f51e38de4935068cc3015f2c61faaf43ddbf236ec347e46bef770e0b9 full