Kolledge 1

Із завершенням 2017 року наближається до кінця і оголошений Президентом Рік Японії в Україні. Протягом року у нашому коледжі студенти мали нагоду ознайомитися ближче з традиціями Японії.

Логічним завершенням циклу відповідних виховних заходів стало проведення 18 грудня викладачем спецдисциплін Биковою Тетяною Борисівною майстер-класу з виготовлення мотибани в межах позанавчального заходу на тему: «Новорічні традиції Японії».
IMG 2292

Для початку студентам було запропоновано міні-опитування «Що я знаю про Японію». Безперечним лідером опитування став студент 4 курсу Пурис Костянтин.

Крім того в ході заходу присутні викладачі та студенти дізнались…

Період Нового року в Японії називають "золотим тижнем".

Свято для японців це не тільки зустріч Нового року, а й підготовка до нього.

Підготовчими заходами є купівля подарунків і талісманів для рідних і близьких (граблі, дарума, отосідама); вибір новорічного вбрання (святкового кімоно); підготовка до розсилання ненґаджьоо - поштових вітальних листівок родичам і друзям; прикрашання оселі з використанням кадомацу (новорічна композиція з сосни, квітів, бамбуку), сімекадзарі (мотузка з рисової соломи), вакадзарі (прикраса на основі рисового вінка)

Традиційними японськими стравами на Новий рік : є рисові колобки (мочі), каґамі-мочі – дві рисові кульки прикрашені мандарином, бобовий суп, церимоніальний напій – тосо, рисове печиво, осети рері тощо
IMG 2277     IMG 2284

Предметом колективного виготовлення під час проведення майстер-класу стала мотибана – новорічне деревце з гілок лози на які нанизані кольорові кульки з клейкого рису– моті. Деревце нагадувало Тосігамі (новорічному божеству) потурбуватися про гостинних господарів оселі у році, що наступає.

Усі учасники майстер-класу, крім задоволення від спільної роботи, спробували японські новорічні ласощі – моті.
IMG 2270IMG 2301IMG 2312IMG 2310

Рецепт екзотичних солодощів можна знайти на моїй сторінці у Фейсбуці https://www.facebook.com/profile.php?id=100020738993218